Címkenyomtató, etikett nyomtató, vonalkód nyomtató
Webáruházunkban minden igényeknek megfelelő tekercses címkenyomtató készülékeket kínálunk az asztali kategóriától a közepes vagy ipari teljesítményű nyomtatóig a legnépszerűbb gyártóktól - Zebra, Godex, Epson, Honeywell, Sato.
A címkenyomtatók (másnéven: vonalkód nyomtató, etikett nyomtató, matrica nyomtató) tekercses kiszerelésű öntapadós etikett címke nyomására alkalmasak, direkt termál, termál transzfer vagy tintasugaras nyomtatási eljárással. Áruházunkban a belépő szintű asztali készüléktől, a mobil eszközökön keresztül a folyamatos üzemre alkalmas címkenyomtatóig talál megoldást.
Zebra ZQ220 Plus mobil címkenyomtató
TSC TE200 címkenyomtató
Polpos RPP30 hordozható címkenyomtató
Zebra ZD220d címkenyomtató
Zebra ZD220t címkenyomtató
Godex GE300 címkenyomtató
Honeywell PC42E-T címkenyomtató
Honeywell PC42E-T címkenyomtató
Zebra ZD220d címkenyomtató
Zebra ZD220t címkenyomtató
Zebra ZD411d címkenyomtató
Zebra ZQ210 mobil címkenyomtató
TSC TE200 címkenyomtató
Zebra ZD230d címkenyomtató
Zebra ZD230d címkenyomtató
Zebra ZD230t címkenyomtató
Honeywell PC42E-T címkenyomtató
Honeywell PC42E-T címkenyomtató
Zebra ZD411d címkenyomtató
Zebra ZQ210 mobil címkenyomtató
Godex GE330 címkenyomtató
TSC TE200 címkenyomtató
Zebra ZD230t címkenyomtató
Zebra ZD230t címkenyomtató
Asztali címke nyomtató
A belépő szintű asztali címke nyomtatók 1000-3000 etikett/nap teljesítményre alkalmasak. Kiváló választás irodai, kereskedelmi és akár kisebb volumenű gyártói/logisztikai felhasználásra is. Az asztali teljesítményű vonalkód nyomtatók műanyag felépítésüek, ennek ellenére esetenként nagyobb mennyiségű etikett címke nyomtatására is alkalmasak, ha nem válik mindenapossá.
Közepes teljesítményű címke nyomtató
A közepes teljesítményű vonalkód nyomtatókat napi 4-9000 öntapadó etikett címke nyomtatására ajánljuk. Felépítésük jelentősen stapabíróbb, mint az asztali készülékeké - általában már fém házban és alkatrészekkel készülnek. Ennek köszönhetően tökéletes választás logisztikai, kereskedelmi és gyártói felhasználásra. A közepes teljesítményű etikett címke nyomtatók előnye, hogy nagyobb kiszerelésű kellékanyagokat (hosszabb festékszalag, nagyobb átmérőjű címke terercs) is behelyezhet, így csökkenteve az utántöltésre fordított időt és növelve a termelékenység!
Ipari vonalkódnyomtató
Az ipari kategóriás címke nyomtatónál korlátlan nyomtatásra nyílik lehetőség, akár 24/7 működtethetőek! A tekercses címkenyomtatók az ipari körülményekhez alkalmazkodva masszív, fém külső borítással rendelkeznek, amelyek magasfokú védelmet nyújt az ütődések ellen!
Színes etikett címke nyomtató
Manapság egyre népszerűbbé váltak a tintasugaras színes etikett címkenyomtatók, amelyek gyors és költséghatékony megoldást nyújtanak, ha színes öntapadós címke előállítása a cél. A címkenyomtató használatával már kis darabszámú nyomtatás is költséghatékony, így gazdaságosabb megoldást kínál, mint a nyomdai eljárás során nyomott címkék. Az Epson tintasugaras tekercses címkenyomtatókkal prémium minőségben, élethű színekkel kis és közepes darabszámban készítheti el matricáit, úgy, hogy akár minden címke különbözhet!
Mobil címke nyomtató
A mobil címke nyomtatókat a felhasználója könnyedén övre csatolhatja, így komfortosan hordozható egész nap. Kifejezetten mobilitást igénylő használatra tervezték, mint például helyszíni értékesítés, raktári címkézés stb. A mobil etikett nyomtatókat vezeték nélküli (Bluetooth vagy WiFi) kapcsolattal adatgyűjtővel, okos telefonnal vagy tablettel vezérelheti.
Közel 2 évtizedes tapasztalatunk van címkenyomtató kereskedelemmel, szervizeléssel!
A legnevesebb címkenyomtató gyártók támogatását élvezzük, áraink és tudásunk egyedülálló!
Címkenyomtató vásárlása nem egyszerű, de Mi segítünk!
Az első tekercses etikett címkenyomtató vásárlás nagy kihívás lehet kezdő felhasználók számára, ugyanis számos apró tényezőt figyelembe kell venni a tökéletes modell kiválasztása érdekében. A befektetés előtt ajánlott szakértő kollégáink segítségét kérni, hogy minden esetre elkerülje a felesleges pénzkidobást és a rengeteg bosszankodást, amelyet egy rosszul megválasztott címkenyomtató okozni tud.
Megfelelő címkenyomtató választás lépésről lépésre! Milyen etikett címkenyomtatási technológiára van szükség?
Napjainkban már rengeteg tekercses etikett címke közül nyílik lehetőség választani, az ügyfelek számára számos forma, alapanyag, ragasztó és nyomtatási eljárás áll rendelkezésre, azonban a bő kínálat hátránya, hogy tisztában kell lenni milyen paramétereket követel egyes felhasználási terület és mód. Ennek meghatározása laikusként nem egyszerű feladat. Első sorban a megfelelő nyomtatási technológiát szükséges megállapítani, amellyel szűkítjük a lehetséges megoldások számát.
A folytatásban összegyűjtöttük nyomtatási technológiák szerint, hogy melyik eljárás milyen címkézési feladat ellátására szolgál.
Direkt termál címkenyomtató vásárlást az alábbi területekre javasoljuk
A legköltséghatékonyabb és a legegyszerűbb címkenyomtatási eljárás a direkt termál (közvetlen hőnyomtatási) technológia, amely hőátadással a tekercses etikett címkén lévő hőérzékeny festék színét megváltoztatja ezzel létre hozva a nyomatképet. A címkenyomtató nyomtatófeje felmelegedve közvetlenül érintkezik az etikett címke felületével, így történik a hőátadás nyomtatás közben. A direkt termál technológia előnye, hogy a hőérzékeny tekercses etikett címkén kívül nem szükséges olyan egyéb kellékanyagról gondoskodni, mint például festékszalag, tintapatron, stb. A közvetlen hőnyomtatási eljárással készült címkék hátránya, hogy hőérzékenysége miatt nem tolerálja a súrlódásokat, karcolódásokat és egyéb fizikai hatásokat, mivel ezek képezhetnek annyi hőt, hogy kárt okozzanak a nyomatban, továbbá megfelelő körülmények között tárolva is maximális élettartama 1-3 év.
Gyakori direkt termál nyomtatási eljárással készült címkék:
- Logisztikai és szállítmányozási címke
- Termék címke
- Polccímke, kartoncímke
- Promóciós címke
Termál transzfer címkenyomtatót az alábbi alkalmazásokhoz javasoljuk
A termál transzfer címkenyomtatási eljárással két legyet üthetünk egy csapásra, ugyanis a printerek alkalmasak a direkt termál és termál transzfer nyomtatásra egyaránt. A termál transzfer nyomtatási eljárással már a direkt termállal ellentétben nem csak hőérzékeny alapanyagú címkék, hanem papír, textil és műanyag (PE, PP, PET, stb.) etikettek nyomtatása is lehetséges. A címkenyomtatási eljárás alatt a nyomtatófej felmelegszik és hőhatás segítségével a festékszalag pigmentjeit az etikett címke felületére nyomva alkotja a nyomatot. Az eljárás előnye, hogy a nyomott papír és műanyag címkék hosszú élettartammal rendelkeznek, sőt az utóbbi akár kültéri felhasználásra is alkalmas! A termál transzfer nyomtatási eljárás hátránya, hogy a szükséges festékszalag végett a nyomtatási költségek magasabbak és plusz figyelmet igényel a folyamatos beszerzés és raktározás.
Gyakori termál transzfer nyomtatási eljárással készült címkék:
- Leltár, tárgyi eszköz címke
- Termék címke
- Vonalkód címke
- Tárhely, polc azonosító címke
- Kültéri címkézés
- Hűtőházi címke
- Ékszercímke
- Biztonsági címke
- Ablaküveg címke
- ESD címke
- Kábeljelölő címke
- Textil címke
- Vegyszerálló címke
Színes tintasugaras címkenyomtató javasolt az alábbi címkézésekhez
A legmodernebb címkenyomtatási eljárás a tintasugaras technológia, amellyel nyomdai minőségű színes etikettek állíthatóak elő. A tintasugaras címkenyomtató segítségével papír és műanyag alapanyagú tekercses etikettek nyomathatóak, amelyek prémium minőséget nyújtanak. A tintasugaras címkenyomtatás a legdrágább választás a nyomtatási eljárások között, azonban csak ezzel az eljárással nyílik lehetőség élethű, színes etikett címkék előállítására. A tintasugaras nyomtató használatával kiküszöbölhetőek a fáradalmas a nyomdai folyamatok (előkészítés, gyártás), továbbá hatalmas szabadságot kap, ugyanis akkor és annyi címkét állíthat elő fotómennyiségben, amennyi csak szükséges.
Gyakori színes tintasugaras nyomtatási eljárással készült címkék:
- Színes termék címke
- Energetikai címke
- GHS címke
- Vegyszerálló címke
Mennyi etikett címkét szükséges nyomtatni naponta/hetente?
A tekercses címkenyomtatókat a maximális terhelhetőségük szerint három kategóriába sorolhatjuk, amelyek az asztali a közepes és az ipari. A nyomtatók maximális teljesítménye alkalmanként túlléphető, de rendszeres túl terhelés a készülék meghibásodásához vezethet, emiatt kiemelten fontos a vásárlás elején, hogy felmérjük a várható napi/heti nyomtatási igényt. Ha nem megfelelő teljesítményű nyomtatóba ruházunk be könnyen lehet, hogy az eszköz nem lesz megtérülő, pedig egy helyesen megválasztott címkenyomtató hosszú távon pénzt takarít meg.
A tekercses címkenyomtató kategóriák napi nyomtatási teljesítménye:
- Asztali: 1000-3000 címke/nap
- Közepes teljesítményű: 4-9000 címke/nap
- Ipari teljesítményű: akár 24/7 címkenyomtatás is lehetséges
Milyen környezetben üzemelteti a címkenyomtatót?
A technológia és a teljesítmény mellett a következő fontos kérdés a címkenyomtató üzemelési környezete. Az asztali címkenyomtatók kis mérettel rendelkeznek, tökéletes választás irodai vagy eladótérben való felhasználásra. A közepes és az ipari kategóriás etikett címkenyomtatók már nagyobb mérettel, helyigénnyel rendelkeznek. Jellemzően ezeknél a nyomtatóknál a kellékanyag betöltése is oldalról történik, azonban a készülékház már sokkal robusztusabb, strapabíróbb. Felhasználási igény szerint elérhetőek hordozható címkenyomtató készülékek is, amelyek tökéletes választások raktárokban, üzletekben, helyszíni promóciókon vagy bárhol, ahol a nyomtatás mobilitást igényel.
Milyen méretű etikett címke nyomtatás az igény?
A címkenyomtató korlátozza a nyomtatható tekercses etikett maximális szélességét. Az asztali címkenyomtatók max 56 mm (2”) vagy 104-108 mm (4”) széles tekercsek befogadására alkalmasak. Speciális igény szerint elérhetőek nagyobb szélességre alkalmas címkenyomtatók is, amelyek típustól függően 140-170-210 mm szélességű etikett nyomtatására alkalmasak.
A címketerv mennyire részletgazdag, milyen elemeket tartalmaz?
A kifogásolhatatlan végeredmény érdekében a következő eldöntendő kérdés a címkenyomtató felbontásának (dpi) mértéke. A felhasználó címketervétől függően szükséges mérlegelni a dpi nagyságát. Mekkora betűtípussal készülnének a nyomatok? Mennyire részletgazdagok a tervek? Igényelnek a grafikai elemek magasabb dpi-t? Általános felhasználásra tökéletesen elegendő a 203 dpi, ez a felbontás a legnépszerűbb a felhasználók körében is. 203 dpi felbontással a minimum betűméret egészen 5-6 pontos is lehet. Ha kisebb betűmérettel, logókkal, grafikákkal, sűrűbb szöveggel szeretnénk ellátni a címkéket akkor mindenképpen ajánlott a nagyobb dpi felbontással rendelkező címkenyomtatók vásárlása. A címkenyomtatók között 300, 400, 600 dpi nyomtatásra alkalmas készülékek is elérhetőek.
Tudta?! A tekercses címkenyomtatók a legjobb nyomtatási minőséget futásirányban tudják biztosítani, az elforgatott nyomtatás minőség romlásához vezethet! A minőség megőrzése érdekében kiemelten fontos, hogy az adott nyomtatási szélességű nyomtatóhoz megfelelő szélességű címkét válasszunk!
Milyen módon csatlakoztatja a címkenyomtató?
Ahogyan a többi általános nyomtatót, úgy a tekercses címkenyomtatókat is szükséges valamilyen kiszolgáló egységhez (pl.: számítógép, tablet, adatgyűjtő, stb.) csatlakoztatni. Néhány gyártó portfóliójában elérhetőek címkenyomtatók, amelyek külső kiszolgáló egység nélkül is használhatóak, azonban az alap címketervek feltöltéséhez szintén nélkülözhetetlen.
A tekercses címkenyomtatók többféle csatlakoztatási lehetőséget biztosítanak, amelyek közül a legnépszerűbb az USB port. Napjainkban már egyre több gyártó kínálatában található utólag változtatható interfésszel rendelkező nyomtató is, azonban erről bizonyosodjon meg vásárlás előtt.
Az USB port kiváló csatlakoztatást biztosít számítógépeknek és notebookoknak, segítségükkel rendkívül gyors adatátvitelt kapunk. Ipar szintű felhasználásnál az RS232 és a párhuzamos interfész csatlakoztatási lehetőségek népszerűek.
A tekercses címkenyomtatók lehetőséget biztosítanak a felhasználók számára, hogy hálózatra csatlakoztassák őket, erre az Ethernet interfésszel ellátott modellek alkalmasak. A hálózati nyomtatásnál vezetéknélküli, WiFi és Bluetooth kommunikáción keresztül is indíthatunk címkenyomtatást, így egy kompatibilis okostelefonnal, tablettel vagy adatgyűjtővel is lehetséges nyomtatást indítani.
Kérjen ajánlatot szakértő kollégánktól!
Gyakori kérdések címkenyomtatóval kapcsolatban
Mire használható a címkenyomató?
Az első ragasztható etikett címkék már az 1800-as években megjelentek, míg az első címkenyomtatóra egészen 1988-ig várni kellett. Az első tekercses címkenyomtatók megjelenése után rohamos technológiaifejlődésen estek át a készülékek, melyek közül napjainkban a vezető gyártók a Zebra Technologies, Sato, TSC, Honeywell, Godex.
A címkenyomtatók alkalmazásával pillanatok alatt készíthető öntapadó etikett címke, melyet a kereskedelem, logisztika, gyártás, egészségügy számos területén alkalmaznak. Kis túlzással kijelenthetjük, hogy szinte minden vállalkozás jelentősen megkönnyítheti életét címke nyomtató használatával, pl.: boríték címkézés, iktatás, árazás, azonosítás, stb. Akiknek még új a címkenyomtatás világ első körben általában A4 íves etikettek használnak, de már rövid távon is felismerik a tényt, hogy a tekercses címkenyomtatóval gyorsabban, egyszerűbben és költséghatékonyabban lehet etikett címkét nyomtatni.
Hogyan működik a tekercses címkenyomtató?
A tekercses címkenyomtatók felépítése és működési elve különbözik a sokak által ismert asztali tintasugaras vagy lézer nyomtatóktól. Ezek az eszközökbe a nyomtatandó alapanyagot (másnéven médiát) tekercsbe fogadják. A nyomtatáshoz a direkt termál technológia kivételével termál transzfer nyomtatás esetén TTR festékszalagra, tintasugaras nyomtatásnál pedig tintapatronra van szükség. A címkenyomtatókat az élet számos területén használják, a teljesség igénye nélkül: kereskedelem (árcímke, polccímke, információ címke), egészségügy (laboratóriumi minták, kémcsövek jelölése), gyártás/logisztika (csomag, paletta azonosítás), stb.
Direkt termál, termál transzfer vagy tintasugaras címkenyomtató számomra az ideális választás?
A tekercses címkenyomtatók közt több technológiával (direkt termál, termál transzfer, tintasugaras) és típussal találkozhatunk, amelyek más és más felhasználói igényt szolgálnak ki. A belépő szint a direkt termál technológiát támogató címkenyomtató, mely csak hőérzékeny azaz direkt termál etikett címke nyomtatására alkalmas. A termál transzfer technológiát biztosító címkenyomtató az egyszerű hőnyomtatáson kívül, már festékszalaggal papír, műanyag és textil nyomtatását is biztosítja. Ezek a technológiák csak egy fekete színben, árnyalatok nélkül képesek nyomtatni (kivétel, ha színes szalagot használunk, akkor csak azt az egy színt tudják). A folyamatos fejlődés hatására napjainkban egyre többen választanak színes tintasugaras címkenyomtatót, mely segítségével gyorsan és kedvező költségek mellett készíthető prémium minőségű színes etikett címke.
Melyik teljesítményű/kategóriájú címkenyomtató ajánlott számomra?
Az asztali címkenyomtató kategóriába tartozó készülékek kiválóan alkalmasak kisebb boltok, sőt raktárak igényeinek kielégítésére is, hiszen akár napi 3000 etikett címke nyomtatására is alkalmasak. Sőt alkalmanként, persze nem rendszeresen túlterhelhetőek. A közepes teljesítményű címkenyomtatók felépítésében már jelentősen strapabíróbbak, már fém házba kerültek és mechanikájuk is bírja a napi 4-9000 címke nyomtatását is. Az ipari címkenyomtató egy igazi kompromisszummentes megoldás, hiszen akár folyamatos (24/7) termelésre is alkalmasak!
Milyen etikett címke használható a címkenyomtatóba?
Általánosságban elmondható, hogy a tekercses címkenyomtatókban tekercses etikett használata szükséges, valamint a nyomtatási technológiától függően festékszalag/tintapatron. Nagyon fontos, hogy mindig az alkalmazott technikának megfelelő, jó minőségű kellékanyagot vásároljunk, hiszen ez hatással van a címkenyomtató élettartamára.
Hány színnel tud nyomtatni a címkenyomtató?
A direkt termál és termál transzfer címkenyomtatók egy szín, fekete nyomásra alkalmasak, de a termál transzfer készülékekbe színes festékszalag is használható, azonban az egy szín korlát ugyanúgy megmarad. Ezek a készülékek nem képesek árnyalatok, színátmenetek nyomtatására! A tintasugaras technológiát alkalmazó címkenyomtatók YMCK színekből keverik ki a címketervben szereplő színt, így a normál asztali nyomtatókhoz hasonlóan szinte bármilyen színes etikett címke készíthető. Fontos tudni, hogy pantone-, arany-, ezüst-, fehér- szín nyomtatásra a technológia még nem alkalmas.
Hogy tudok saját címke tervet készíteni?
Az általunk forgalmazott tekercses címkenyomtatókhoz ingyenesen biztosítunk címke tervező szoftvert, amivel pillanatok alatt elkészíthető a saját terv. Az ingyenes címke tervező szoftverek használata egyszerűen elsajátítható, grafikus felülető és az alap funkciókat biztosítják a felhasználók számára (szöveg, vonal, grafika, vonalkód, stb.), ami jellemzően kielégítik ügyfeleink igényeit. Speciális igény esetén (pl. adatbázis nyomtatás, RFID kódolás, stb.) esetén azonban nagyobb tudású fizetős szoftver vásárlása szükséges, ezekből is tud webáruházunkban tallózni, de igény esetén értékesítőink segítenek a választásban.
Mire van szükségem etikett címke nyomtatáshoz?
Az igényeinek megfelelő etikett címke elkészítéséhez három fő dologra lesz szüksége: megbízható és megfelelő terhelhetőségű tekercses címkenyomtatóra, ehhez egy megfelelő tudású címke tervező szoftverre és kiváló minőségű kellékanyagra (címke, festékszalag) hiszen ez jelentős mértékben befolyásolja a nyomtató élettartamát.
Mit jelent a címkenyomtatónál a DPI érték?
Ez a címkenyomtató felbontásának a mérőszáma, amely az angol dots per inch kifejezés rövidítése. Ez az érték meghatározza, hogy 1 inch-en belül mennyi pont kerül a nyomatra. Minél nagyobb a címkenyomtató dpi értéke annál szebb nyomatképre előállítására képes. A legtöbbször általános feladatokra elegendő a 203 dpi felbontású nyomtatófej, azonban, ha részletgazdag, logókkal vagy piktogramokkal ellátott címketervünk van ajánlott a magasabb dpi érték választása.
Hogyan készíthetek vonalkódos címkét?
A vonalkóddal ellátott etikett címkék készítése egyáltalán nem olyan bonyolult feladat a tekercses címkenyomtatóval. A legtöbb gyártó a nyomtatóhoz mellékel egy alap tudású címke tervező szoftvert, amely segítségével elkészíthető a vonalkód. A szoftverben beállítható a kód típusa és tartalma egyaránt, melyek után a szoftver generál egyet, utána pedig indulhat is a nyomtatás.
Mi a címkenyomtatónál a visszacsévélő egység?
A címkenyomtatáshoz használt felcsévélő elhelyezkedhet a nyomtató belsőjében, de lehetséges külön külső egységgel is csévélni. A külső csévélő használata előnyösebb lehet, ugyanis egyetlen hátránya, hogy extra helyet igényel a nyomtató mellett, azonban egy esetleges meghibásodásnál nem kell attól tartani, hogy a nyomtatás is megáll, így kiküszöbölhető a termelés kiesés. A címke visszacsévélő nagyobb nyomtatási igény esetén egy elengedhetetlen kiegészítő, a felcsévélő segítségével szalagszerűen feltekerheti a már megnyomtatott címkéket, ezáltal egy könnyen kezelhető csévét kapva.
Nem szeretnék címke tervezéssel, nyomtatással bajlódni. Van bérnyomtatásra lehetőség?
Természetesen! Etikett címke bérnyomtatási szolgáltatásunkat olyan vállalkozásoknak ajánljuk, akik nem rendelkeznek címkenyomtatóval, nem szeretnének bajlódni a készülék üzemeltetésével és a kellékanyag (címke, festékszalag) raktározásával/beszerzésével, vagy egyszerűen csak szezonális jelleggel van szüksége rá. Egyedülálló gépparkunkkal minden igényt ki tudunk elégíteni az egyszerű vonalkódos címkétől egészen a színes etikettekig! Megtervezzük, legyártjuk és leszállítjuk!